• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • He's All That

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Zola

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★