• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Kate

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ½

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Censor

    ★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ½

  • Rose Island

    ★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★