Sort by

kirsty has logged 140 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Peaceful Warrior

Peaceful Warrior

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry