Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Anything's Possible

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • On My Mind

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Affairs of the Art

  • Flee

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Long Goodbye

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½