Sort by

Gareth has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Extract

Extract

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Switching Channels

Switching Channels

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Gift from Bob

A Christmas Gift from Bob

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Conversations with Other Women

Conversations with Other Women

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Give It a Year

I Give It a Year

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
California Suite

California Suite

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry