• The Midnight Sky

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Shark Season

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • The Lion King

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Quicksand

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nun

  • The Unthinkable

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Tomb Raider

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • The Commuter

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Cars 3

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★