• A Better Tomorrow

    ★★★★★

  • Some Came Running

    ★★★★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★★

  • Meet Me in St. Louis

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Dhoom 2

    ★★★★★

  • Goodbye, Dragon Inn

    ★★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★★

  • The Bridges of Madison County

    ★★★★★

  • An Autumn's Tale

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Morocco

    ★★★★★

  • Christine

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★½

  • Nashville

    ★★★★★

  • Topsy-Turvy

    ★★★★★