Sort by
  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • VOIR

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • Layangan Putus

    ★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Story of Dinda: Second Chance of Happiness

    ½

  • Photocopier

    ★★★

  • V/H/S/94

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Yuni

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Menunggu Sore Setelahnya

  • Clickbait

  • Candyman

  • Selesai

  • Don't Breathe 2

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

  • life, what is it anyway?

  • The Green Knight

  • Dear to Me

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • We

  • Hitam

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Ali & Ratu Ratu Queens

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Innocent

  • Things Heard & Seen

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Tenang

  • Tersanjung: The Movie

  • Nobody

  • The Fallout

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Affliction

  • Quarantine Tales

  • Lily of the Valley

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Mank

  • Story of Kale: When Someone's in Love

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • Monday

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

  • kOsOng

  • Pieces of a Woman