Sort by

Reyzando has logged 49 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tracks

Tracks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shore

Shore

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
We Don't Live Here Anymore

We Don't Live Here Anymore

2004
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
France

France

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Family

A Family

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Things

True Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Small Body

Small Body

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lakewood

Lakewood

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Starling

The Starling

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jacuzzi

Jacuzzi

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aloners

Aloners

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wildhood

Wildhood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jockey

Jockey

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Violet

Violet

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dug Dug

Dug Dug

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
As in Heaven

As in Heaven

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frantz

Frantz

2016
×
★★★½
Edit this entry