Sort by

Reyzando has logged 39 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shades of the Heart

Shades of the Heart

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ali & Ratu Ratu Queens

Ali & Ratu Ratu Queens

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Receptionist

The Receptionist

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
False Positive

False Positive

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Akilla's Escape

Akilla's Escape

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Holler

Holler

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Holler

Holler

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
False Positive

False Positive

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
No Future

No Future

2021
×
Edit this entry  
06
Looking for Alibrandi

Looking for Alibrandi

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
French Exit

French Exit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ecce Bombo

Ecce Bombo

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Asia

Asia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Caro Diario

Caro Diario

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oslo

Oslo

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry