Sort by

Reyzando has logged 396 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eastern Plays

Eastern Plays

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Satan Jawa

Satan Jawa

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wheelie

Wheelie

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Edit this entry