Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Wheelie

Wheelie

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Joji

Joji

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cow

Cow

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
04
All Is Forgiven

All Is Forgiven

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A River Runs, Turns, Erases, Replaces

A River Runs, Turns, Erases, Replaces

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Islands

Islands

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Old Henry

Old Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stick It

Stick It

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Barakamon

Barakamon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry