Sort by
  • Madame Web

    ★★

  • One Day

    ★★★★½

  • Expats

    ★★★★

  • Good Grief

    ★★

  • Anyone But You

    ★★★

  • Wonka

    ★★★

  • Falling in Love Like in Movies

    ★★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • A Murder at the End of the World

    ★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Cigarette Girl

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Totally Killer

    ★★★½

  • Sherina's Adventure 2

    ★★★

  • Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso

  • Love at First Sight

    ★★★

  • Society of the Snow

    ★★★½

  • Quiz Lady

    ★★★½

  • Andragogy

    ★★★★

  • American Fiction

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★★½

  • Sleep Call

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★½

  • Maestro

    ★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★

  • Fingernails

    ★★★

  • El Conde

    ★★★½

  • Painkiller

    ★★★

  • The Talent Agency

    ★★★

  • The Beanie Bubble

    ★★½

  • Cobweb

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Full Circle

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • The Miracle Club

    ★★★

  • The Flash

    ★★½

  • The Crowded Room

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • La Chimera

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★½

  • The Sweet East

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Monster

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Mrs. Davis

    ★★★★½

  • Dead Ringers

    ★★★★

  • Mafia Mamma

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★