Sort by

elizabeth 🌛 has logged 298 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read prior review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
22
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
Edit this entry  
22
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
19
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Edit this entry  
02
Naz & Maalik

Naz & Maalik

2015
×
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Shelter

Shelter

2007
×
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
Edit this entry  
05
As You Are

As You Are

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Big Eden

Big Eden

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★½
Edit this entry