Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Wham!

    ★★★★

  • El Ruby House

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • The Flash

    ½

  • One More Time

    ★★½

  • Tin & Tina

    ★★

  • Missing

  • The 1975 'At Their Very Best' Live from Madison Square Garden

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Jumping from High Places

    ★★

  • Smile

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★

  • I Used to Be Famous

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Not Okay

  • Pistol

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Aftersun

    ★★★

  • Choose or Die

    ½

  • Return to Space

    ★★

  • RRR

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Anonymously Yours

  • The Day I Lost Myself

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Spoiled Brats

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★½

  • Stowaway

    ★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Summer of 85

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Behind The 1975’s 'Notes on a Conditional Form'

    ★★★★★

  • The Half of It

    ½

  • Normal People

    ★★★★★