• No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Life in a Day 2020

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Palmer

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Embattled

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • In Search of Darkness - Part II

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Desperados

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★★

  • Once Upon a Time in Venezuela

    ★★½

  • Tesla

    ★★

  • The Cost of Silence

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★★

  • On the Record

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½