Sort by

zoe has logged 44 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Starting Over Again

Starting Over Again

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
½
Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possession

Possession

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry