Sort by

zoe has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Author! Author!

Author! Author!

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
21

21

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★½
Edit this entry