Sort by

Jack has logged 401 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
Odd Man Out

Odd Man Out

1947
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Edit this entry  
05
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Smokey and the Bandit

Smokey and the Bandit

1977
×
★★★
Edit this entry  
02
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hard Rain

Hard Rain

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry