Sort by

RetroMovieNerd has logged 25 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Relic

The Relic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Circle Boys

Black Circle Boys

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Retroactive

Retroactive

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twisted Justice

Twisted Justice

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Galaxina

Galaxina

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Hunter

Star Hunter

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
North Star

North Star

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beyond Evil

Beyond Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mutant Species

Mutant Species

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sorceress

Sorceress

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Abducted II: The Reunion

Abducted II: The Reunion

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight People

The Twilight People

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bloody Judge

The Bloody Judge

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Losers

The Losers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Virtual Girl

Virtual Girl

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
The St. Francisville Experiment

The St. Francisville Experiment

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chaos Factor

The Chaos Factor

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
VFW

VFW

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rift

The Rift

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Final Round

Final Round

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Future Shock

Future Shock

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Organized Crime & Triad Bureau

Organized Crime & Triad Bureau

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry