Sort by
  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Movie With Car

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½