Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Going to Hurt

This Is Going to Hurt

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Year of Rest and Relaxation

My Year of Rest and Relaxation

×
Read the review Edit this entry  
24
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Windfall

Windfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Supernova

Supernova

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tamara Drewe

Tamara Drewe

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry