• Spiderhead

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Deep Water

    ½

  • X

    ★★★★

  • Windfall

  • The Dropout

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★

  • Fresh

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Dopesick

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Karen

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • Old

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Awake

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ½

  • Supernova

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • His House

    ★★★

  • Spree

    ★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Waves

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Little Hours

    ★★★