• Army of the Dead

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Captain Marvel

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Mary Magdalene

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • The Fate of the Furious

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • The Jungle Book

  • Sausage Party

    ★★

  • Keanu

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Ridiculous 6

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • Irrational Man

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Furious 7

  • Chappie

    ★★★