• A Great Big Terrible Dream

  • It Hurts Either Way

  • Copping Justice

  • Our Highest Priority

  • Pimenta

  • Cod Story

  • The Gospel of Shroom Jesus

  • New Year's Eve

  • Kimchi

  • Seeing the Wolf

  • Adore

  • Cordelia!

  • Tough Guy

  • Food For Thought

  • Flock

  • Tonight, You Will Shine!

  • Sugar Baby

  • Dear Haiti

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Pseudo Mailman

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Forward

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • i don't want to grow old.

  • Blackalachia

  • Project Space 13

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★½

  • I, Adonis

  • Slurp

  • Visitors

  • Paris, Ontario

    ★★★

  • Puff: Wonders of the Reef

  • Carnívoro

  • The Tenant

  • Editing

  • 9/21/21

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Lost Seahorse

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Kindred Spirits

  • Belfast

    ★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Henchmen

  • Shiny New World

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★