Sort by
  • Nimona

    ★★★★

  • My Life as a Bird Person (Short Film by Michael Avina)

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Inspection

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Magnum Opus

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Farmer's Daughters

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Morbius

    ★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½