renee has logged 67 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bratz

Bratz

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Even Stevens Movie

The Even Stevens Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Descendants

Descendants

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry