• House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Black Widow

  • Sidereal

  • No Sudden Move

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

  • Halston

  • The Woman in the Window

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Moxie

  • Cherry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • The White Tiger

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

  • News of the World

  • Wonder Woman 1984

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

  • Just Another Christmas

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • The Life Ahead

  • Holidate

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

  • Another Round

  • I Care a Lot

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

  • One Night in Miami...

  • Pieces of a Woman