Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Queen Charlotte: A Bridgerton Story

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★
Edit this entry  
18
More Than Blue

More Than Blue

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Our Times

Our Times

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Someday or One Day

Someday or One Day

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Table for Six

Table for Six

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
½
Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Till We Meet Again

Till We Meet Again

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Guilty Conscience

A Guilty Conscience

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
30
A Guilty Conscience

A Guilty Conscience

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Son

The Son

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everything Under Control

Everything Under Control

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry