Sort by

paige has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bear Cub

Bear Cub

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queens

Queens

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stories from the Kronen

Stories from the Kronen

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
El Calentito

El Calentito

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La gran familia

La gran familia

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Arbor

The Arbor

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raza

Raza

1942
×
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Family

Family

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
Read the review Edit this entry  
12
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry