• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Ask Dr. Ruth

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Tiger

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Yuli

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½