• Morbius

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Secret Garden

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Dark Shadows

    ★★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Hostel: Part II

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Craft

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★