Sort by

reibureibu has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gunbuster

Gunbuster

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Weeping Meadow

The Weeping Meadow

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love Will Tear Us Apart

Love Will Tear Us Apart

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Spell to Ward Off the Darkness

A Spell to Ward Off the Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raavanan

Raavanan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Temptation of St. Tony

The Temptation of St. Tony

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Francisca

Francisca

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A River Runs, Turns, Erases, Replaces

A River Runs, Turns, Erases, Replaces

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nature

Nature

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magnificent Bodyguards

Magnificent Bodyguards

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Michael Madana Kama Rajan

Michael Madana Kama Rajan

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sand

Sand

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
BNSF

BNSF

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry