Regina has logged 17 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bar Boys

Bar Boys

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Home

Home

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
John Q

John Q

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boy Foretold By the Stars

The Boy Foretold By the Stars

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry