• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Bar Boys

    ★★★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Home

    ★★★★★

  • Veronica Mars

    ★★★★

  • Idiocracy

    ★½

  • The Da Vinci Code

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • John Q

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★★★

  • The Devil's Advocate

    ★★★★

  • Rear Window

    ★★★★