Sort by

Ethan has logged 32 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night Gallery

Night Gallery

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry