Sort by

Ethan has logged 466 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
Edit this entry  
11
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sisters

Sisters

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return to Never Land

Return to Never Land

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tummy Trouble

Tummy Trouble

1989
×
Edit this entry  
29
Roller Coaster Rabbit

Roller Coaster Rabbit

1990
×
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Edit this entry  
27
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry