Sort by

Battinson’s Eye Shadow has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Canvas

Canvas

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alien³

Alien³

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bats

Bats

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry