reel_reviews_ has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry