Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
24
Kit Kittredge: An American Girl

Kit Kittredge: An American Girl

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
The Living Wake

The Living Wake

2007
×
Edit this entry  
19
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Requiem

Requiem

2021
×
Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
17
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
14
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
22
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
04
Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

Doctor Who: The Woman Who Fell to Earth

2018
×
Edit this entry  
03
Doctor Who: Twice Upon a Time

Doctor Who: Twice Upon a Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
An Adventure in Space and Time

An Adventure in Space and Time

2013
×
Edit this entry  
30
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read prior review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
14
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
Edit this entry  
13
Divergent

Divergent

2014
×
Edit this entry  
10
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
Edit this entry  
10
Dr. Who and the Daleks

Dr. Who and the Daleks

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

2016
×
Edit this entry  
05
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Edit this entry