Sort by
  • Mean Girls

    ★★★

  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

    ★★★★

  • Anyone But You

    ★★★

  • Doctor Who: The Giggle

    ★★★

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★★

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • Poor Things

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Saltburn

    ★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★½

  • Nimona

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • The Lesson

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Jules

    ★★★½

  • Shortcomings

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • A Christmas Story Christmas

  • Disenchanted

    ★★

  • Spirited

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Do Revenge

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • The Night of the 12th

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • My Year of Dicks

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Encanto

  • Ron's Gone Wrong