• All Too Well: The Short Film

  • Space Jam: A New Legacy

  • Soul

    ★★★

  • Night Shifts

  • Waiting

  • The Mandela Effect

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Neighbors' Window

  • Guava Island

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • mid90s

    ★★★

  • 22 July

  • Little Italy

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Climax

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Black Panther

  • Never Goin' Back

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Coco

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★★½

  • Flower

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Edge of Seventeen

  • Nerve

  • Inner Workings

  • Cinderella

  • Love, Rosie

  • Veronica Mars

  • Frozen

    ★★

  • The Spectacular Now

  • The First Time

  • The Words

    ★★½

  • FRED 3: Camp Fred

  • Brave

  • Foreign Letters

  • The Three Stooges

  • Fred 2: Night of the Living Fred

  • The Smurfs

  • Melancholia

    ★★½

  • Lemonade Mouth

  • One Day

  • FRED: The Movie

  • Standing Ovation

  • Despicable Me

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Alice in Wonderland

  • Avatar

  • Planet 51

  • A Christmas Carol

  • Fantastic Mr. Fox

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Up

  • The Tale of Despereaux

  • There's Nothing You Can Do.

  • Meet Dave

  • The Game Plan

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★★

  • Hotel Chevalier

  • Juno

    ★★★★

  • Ratatouille

  • Zodiac

    ★★★★