Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spiderman: The Movie

Spiderman: The Movie

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry