Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Aimee & Jaguar

Aimee & Jaguar

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Django

Django

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Pass

The Pass

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pass

The Pass

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Edit this entry  
15
Faceless

Faceless

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry