Sort by
  • Twilight Park

  • Ghost Town

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Dodo

  • From One Painting To Another

  • Avatar: The Way of Water

  • The Art Teacher from Drohobycz: Bruno Schulz

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • White Noise

    ★½

  • Pinnacles

    ★★★★

  • Salvation Has No Name

    ★★★

  • Fall

    ★½

  • Two Heads Two Ways

  • The Garbage Man

    ★★½

  • Supper

    ★★★

  • Showing Up

    ★★★

  • Elvis

    ★½

  • Ice Merchants

    ★★★

  • Letter to a Pig

    ★★★

  • We Had Each Other

    ★½

  • Descent Into Hell

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • My Year of Dicks

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Backrooms - The Third Test

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★

  • AI and I

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Hysteresis

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Ikebana

    ★★★½

  • Dozens of Norths

    ★½

  • Seraphim on the Go!

  • Impersonator

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★½

  • Dune

    ★★½

  • The French Dispatch

    ½

  • Bestia

    ★★★

  • In the Future

    ★★

  • Santa Rosa

  • my favorite software is being here

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Tulip

    ★★

  • Pine and Genesee

    ★½

  • Cryptozoo

  • Happy Valley

    ★★★½

  • Double Elvis

    ★★★

  • In the Air Tonight

    ★½

  • Autofiction

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • Unemployable

    ½

  • Cure

  • I've Been Afraid

    ★★★

  • Secret

  • Wendy

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: Lavender Town Syndrome

    ★★

  • Z = |Z/Z•Z-1 mod 2|-1: The Old Victrola

    ★★½

  • Ouvertures

    ★★

  • Signal 8

    ★★★½

  • Knives Out

  • Herione: Deo

  • Uncut Gems

    ★★

  • First Cow

    ★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra