Sort by

san has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Edit this entry  
26
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
Edit this entry  
26
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
23
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
Edit this entry  
22
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★½
Edit this entry  
08
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Taming of the Shrewd

The Taming of the Shrewd

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Our Father

Our Father

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
19
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Infinite

Infinite

2021
×
½
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Edit this entry