Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
05
Red Velvet 4th Concert : R to V

Red Velvet 4th Concert : R to V

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman

Batman

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Behind the Shield: The Power and Politics of the NFL

Behind the Shield: The Power and Politics of the NFL

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

2023
×
Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Edit this entry  
05
Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

Kylie Minogue: Fever 2002 Live In Manchester

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Riotsville, USA

Riotsville, USA

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Spirited

Spirited

2022
×
★★
Edit this entry  
26
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
Edit this entry  
26
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
23
Enron: The Smartest Guys in the Room

Enron: The Smartest Guys in the Room

2005
×
Edit this entry  
22
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry