Sort by

ceren has logged 47 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arctic Monkeys live at Personal Fest

Arctic Monkeys live at Personal Fest

2014
×
Edit this entry  
26
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arctic Monkeys T in the Park 2011

Arctic Monkeys T in the Park 2011

×
★★★★★
Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Arctic Monkeys Live at Lollapalooza 2014

Arctic Monkeys Live at Lollapalooza 2014

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Arctic Monkeys - Rock en Seine

Arctic Monkeys - Rock en Seine

2011
×
Edit this entry  
20
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

2007
×
Edit this entry  
16
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
14
Arctic Monkeys Live at City Limits 2013

Arctic Monkeys Live at City Limits 2013

×
Edit this entry  
14
Arctic Monkeys Live Lollapalooza Chile

Arctic Monkeys Live Lollapalooza Chile

2019
×
Edit this entry  
14
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Edit this entry  
13
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arctic Monkeys - Live In Mexico

Arctic Monkeys - Live In Mexico

2019
×
Edit this entry  
10
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Edit this entry  
09
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
Edit this entry  
09
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Arctic Monkeys - At The Apollo

Arctic Monkeys - At The Apollo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
08
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★½
Edit this entry  
04
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
Read the review Edit this entry  
04
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Edit this entry