Sort by

ceren has logged 496 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Edit this entry  
05
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
25
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Arctic Monkeys Live at City Limits 2013

Arctic Monkeys Live at City Limits 2013

×
★★★★★
Edit this entry  
24
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Help!

Help!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2007

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sidewalls

Sidewalls

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

Arctic Monkeys: Live at Glastonbury 2013

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Warp Speed Chic

Warp Speed Chic

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
My Chemical Romance - live at Valencia (MTV World Stage)

My Chemical Romance - live at Valencia (MTV World Stage)

2011
×
Edit this entry  
08
Arctic Monkeys: Roskilde Festival 2011

Arctic Monkeys: Roskilde Festival 2011

2011
×
Edit this entry  
06
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Arctic Monkeys Reading & Leeds Festival 2006

Arctic Monkeys Reading & Leeds Festival 2006

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arctic Monkeys live at Personal Fest

Arctic Monkeys live at Personal Fest

2014
×
Edit this entry  
26
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arctic Monkeys T in the Park 2011

Arctic Monkeys T in the Park 2011

×
★★★★★
Edit this entry  
24
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Arctic Monkeys Live at Lollapalooza 2014

Arctic Monkeys Live at Lollapalooza 2014

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Arctic Monkeys - Rock en Seine

Arctic Monkeys - Rock en Seine

2011
×
Edit this entry  
20
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry