Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
08
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read prior review Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
Read prior review Edit this entry  
08
Compulsion

Compulsion

2013
×
Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Junior

Junior

2011
×
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Descendants

Descendants

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X2

X2

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry